2019 01 18
Naujienų agentūra

 



 

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Bus pradėta įgyvendinti Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programa
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Rusijai ratifikavus susitarimus su Lietuva, Estija ir Vokietija dėl 2014-2020 metų pasienio bendradarbiavimo programų įgyvendinimo ir finansavimo, atvertas kelias beveik 26 mln. eurų vertės programos įgyvendinimui Rusijos Federacijos ir Lietuvos pasienyje.

Pasak Lietuvos vidaus reikalų ministro atstovo Karolio Vaitkevičiaus, dabar bus galima pasirašyti projektų sutartis ir pradėti juos įgyvendinti. „Susitarimą praėjusių metų pabaigoje pasirašė Europos Komisija, Lietuva ir Rusija. Ratifikavimas pagal Rusijos teisę yra būtina sąlyga susitarimo įsigaliojimui, o tuo pačiu – programos įgyvendinimui Rusijos teritorijoje. Tik po šio susitarimo ratifikavimo galima pasirašyti programos projektų įgyvendinimo sutartis ir pradėti įgyvendinti projektus“, – teigė K. Vaitkevičius.

Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas lapkričio 12 dieną pasirašė įstatymus dėl sutarčių ratifikavimo. Šiuos įstatymus Rusijos Valstybės Dūma priėmė spalio 25 dieną, o Federacijos Taryba patvirtino lapkričio 7-ąją.

 

Lietuvos ir Rusijos programa numato 25,5 mln. eurų finansavimą, iš jų 17 mln. eurų skirtų Europos Sąjunga, 8,5 mln. eurų – Rusija. Iš viso Rusijos Federacija programų su Europos Sąjungos šalių bendrafinansavimui skirs 89 milijonus eurų, o bendras šių programų biudžetas sudaro 260,6 milijonus eurų.

2017-ųjų pabaigoje pasirašytas Rusijos Federacijos susitarimas su Lietuva apima bendrus Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bei Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskričių pasienio projektus transporto, aplinkosaugos, švietimo, investicijų ir naujųjų technologijų srityse. Susitarimais apibrėžiamos programų finansavimo apimtys, mokėjimų skyrimo ir sustabdymo sąlygos, muitų reguliavimas, asmenų duomenų perdavimo ir atskleidimo tvarka.

 

Parengta pagal BNS ir TASS informaciją.

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.