2020 07 14
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Naujo požiūrio verslumo skatinimo projektas
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Kitokio jaunimo verslumo ir atsakomybės skatinimo bei pasienio bendradarbiavimo projekto siekėme ir anksčiau - trečias kartas rezultatą leido pasiekti.

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras (NEMB) kartu su Lenkijos draugija „Euroregionas Nemunas“ parengė projektą „Tarpvalstybinio bendradarbiavimo katalizatorius „Turgus-Targowisko“. Jį euroregiono abejų šalių biurai numatėme įgyvendinti kartu su Seinų miesto ir Kazlų Rūdos savivaldybių administracijomis.

 

Projektas 2019 m. rugsėjį buvo pateiktas Lietuvos ir Lenkijos 2014-2020 bendradarbiavimo programai, o š.m. pavasarį jis buvo patvirtintas daliniam finansavimui, su atitinkamomis sąlygomis patikslinimui. Projekto vertė – apie 1 milijonas eurų, iš jų 85 procentai - programos parama. Šiuo metu su programos Jungtiniu techniniu sekretoriatu yra ruošiamasi pasirašyti paramos sutartį.. Tikimės, kad projektą galėsime pradėti  įgyvendinti jau nuo šių metų liepos (planuojama per 18 mėnesių, iki 2021.12). 

Pagrindinis projekto tikslas - skatinti vyriausių klasių moksleivių ir studentų bei jaunimo (15-29 metų amžiaus) iš Alytaus, Marijampolės, Birštono bei Suvalkų regionų verslumą, kvalifikacijos kėlimą,  verslo kūrybiškumą, verslo idėjų įgyvendinimą realybėje, didinti jaunimo iniciatyvumą ir atsakingumą patiems imantis kurti darbo vietas ir krašto ūkį.

Tikslus numatome pasiekti įgyvendindami keletą viena kitą papildančių projekto dalių.

Pirmiausiai Lietuvoje, Nemuno euroregiono veikloje dalyvaujančių savivaldybių 6 gimnazijų bei 6 kitų įstaigų pagrindu bei atitinkamai Lenkijos pusėje (3+3) įstaigų pagrindu numatoma organizuoti mokymus verslo temomis 15-29 metų jaunimui (viso 180 žmonių). Geriausiems iš jų (120 žmonių) vėliau numatoma surengti 8 pažintinius vizitus į kaimyninius (Lenkijos ar Lietuvos) partnerių regionus, susipažinti su gerąja kaimyninėje šalyje investavusio verslo patirtimi, realių situacijų išskirtinumu bei kitomis aplinkybėmis.

Tuo pat metu numatyta gerinti sąlyginai nedidelių ir nuo ekonominių centrų nutolusių gyvenviečių infrastruktūrą. Numatoma sutvarkyti esamą turgavietę Seinuose (greta Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos) ir įrengti naują Kazlų Rūdoje (Skvero gatvėje) su parkavimo aikštelėmis, šaligatviais ir pėsčiųjų takais, apšvietimo, vandentiekio, nuotekų ir lietaus kanalizacijos, kanalizacijos tinklais, tualetais ir administraciniais pastatais.

Antroje projekto dalyje numatoma surengti dalies mokymų dalyvių praktikos atlikimą (su stipendijomis) kaimyninės šalies verslo įmonėse, tarpvalstybinių mainų programą, jaunimo verslo planų rengimo kūrybines dirbtuves. parengti bei išleisti abejų šalių investicijų pritraukimo vadovą bei Lietuvos ir Lenkijos darbo rinkos mobilumo (abipus sienos) vadovą, organizuoti konferenciją ir ateities investicijų forumą.

Forume „Ateities verslo dienos“ Lietuvoje patyrę verslininkai ir „startuoliai“, kartu su jaunų žmonių verslo struktūrų, spaudos atstovais aptars projekto įgyvendinimo rezultatus, ateities verslo bendradarbiavimo, naujausius ir geriausius investavimo pavyzdžius.

Konferencijoje Lenkijoje bus pristatytos investavimo ir kitos galimybės bei iššūkiai vystant verslą specialiose ekonominėse zonose, Lenkijos ir Lietuvos pramonės parkuose, ypač pasienio regione. Joje taip pat bus surengti verslininkų dalykiniai susitikimai, kurių metu jaunimas pristatys savo verslo planus ekspertų įvertinimui ir geriausių apdovanojimui.

Projekto metu jaunimas susipažins su visu savo įmonės kūrimo ciklu, pradedant mokymais, verslo plano rašymu ir baigiant savo įmonės kūrimu ir valdymu.

Viso projekto metu ir jam pasibaigus bus vykdomi jo administravimo bei viešinimo darbai.

 

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija

Asociatyvi nuotr.

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.