2019 08 25
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Pradedamas įgyvendinti naujas kultūros paveldo ir bendradarbiavimo skatinimo projektas
NAUJIENOS -> Kultūra

Liepos 15 dieną Užsienio reikalų ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius, Jungtinio techninio sekretoriato direktorė Auksė Bernadišienė ir Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bus įgyvendinamas Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus  srities) bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“.

Liepos 16-ąją pradėtas šio projekto įgyvendinimas. Pagrindinis jo partneris – Šakių rajono savivaldybės administracija, partneriai – viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejus.  Bendras projekto biudžetas – 1 110 920 eurų, iš jų Europos Sąjungos fondų parama – 549 905,40 eurų, Rusijos Federacijos fondai skiria jo įgyvendinimui savo partnerio teritorijoje 449 922,60 euro.

Projekto įgyvendinimo metu per 24 mėnesius yra numatyta restauruoti Šakių rajone esančio XIX amžiaus Kidulių dvaro svirną, įrengiant jame ekspozicijų sales, erdves parodoms ir renginiams, taip pat suremontuoti Karaliaučiaus srityje, Tolminkiemyje esantį lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio memorialinį muziejų, sutvarkant ten esančių pastatų stogus, fasadą, atnaujinant vandentiekio ir šildymo sistemas bei atliekant kitus būtinus darbus.

Projekto įgyvendinimo metu numatyta surengti atidarymo ir uždarymo konferencijas, mokymus kultūrinių renginių organizavimo ir viešinimo srityje. Bus organizuojami poezijos skaitymai Kiduliuose ir Tolminkiemyje, septynių dienų trukmės vasaros kultūros akademija vaikams, taip pat bus surengtas dailės pleneras ir keturios parodos. 

Projekte numatyta bendro turistinio kultūros paveldo maršruto parengimas, leidinių ir žemėlapio išleidimas, taip pat projekto viešinimas spaudoje ir kitais būdais. Žiniasklaidos atstovams ir turizmo firmų darbuotojams bus surengtas pažintinis vizitas naujai parengtu kultūros paveldo maršrutu, į kurį bus įtraukti ir jau abu restauruoti objektai. Tikimasi, kad atnaujinti istoriniai pastatai, pritaikyti naujai įvairiai veiklai pritrauks daugiau turistų ir pasitarnaus glaudesniam dviejų kaimyninių šalių gyventojų bei institucijų bendradarbiavimui.

 

www.nemunas.info informacija ir nuotrauka

 

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.