2020 12 04
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Šakių rajono kultūros centre – tapybos darbų paroda “K.Donelaičio paletė”.
NAUJIENOS -> Kultūra

Lapkričio 3 dieną 16 valandą Šakių kultūros centro galerijoje atidaroma tapybos darbų paroda “K.Donelaičio paletė”. Joje bus eksponuojami 34 darbai, kuriuos Lietuvos ir Rusijos Federacijos Karaliaučiaus  (Kaliningrado) srities dailininkai – po aštuonis iš abiejų šalių sukūrė pernai rudenį Tolminkiemyje (Čistyje Prudy), Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje vykusio dailės plenero metu.

Lietuvai plenere atstovavo dailininkai iš Šakių, Vilkaviškio rajonų, Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių. Savo darbuose jie atskleidė rudenėjančio Tolminkiemio grožį, pavaizdavo ir patį poemos “Metai” autorių K.Donelaitį, jo aplinką bei talentus. Įdomius, išraiškingus darbus sukūrė ir aštuoni menininkai iš Karaliaučiaus krašto.

Šis pleneras ir jo darbų paroda surengti įgyvendinant Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projektą „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“. Pernai po plenero jame sukurti darbai buvo eksponuojami Tolminkiemyje, vėliau – Karaliaučiaus istorijos ir meno muziejuje, kurio filialas yra K.Donelaičio muziejus Tolminkiemyje.

Parodą Šakių kultūros centre, o vėliau – Marijampolės kultūros centre planuota atidaryti dar kovo mėnesį, bet dėl koronaviruso pandemijos atidarymą teko atidėti. Dabar darbai iš Karaliaučiaus jau pasiekė Lietuvą ir tikimasi, kad šįkart parodą Šakiuose, o gruodžio mėnesį – ir Marijampolėje pavyks atidaryti ir ji sulauks lankytojų dėmesio.  

Įgyvendinant šį projektą, kurio partneriai – Šakių rajono savivaldybės administracija, viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras bei Karaliaučiaus istorijos ir meno numatyta, jog per dvejus metus bus rekonstruotas Kidulių dvaro svirnas Šakių rajone, įrengiant jame renginių salę, skirtą  įvairioms šviečiamosioms veikloms, parodoms ir pan. Taip pat bus surengti poezijos skaitymai, tapytojų pleneras, parodos, vasaros kultūros akademija vaikams, mokymai, pažintinis vizitas turizmo darbuotojams bei žurnalistams ir kitos veiklos. Labai svarbu ir tai, kad bus iš pagrindų sutvarkytas memorialinis K.Donelaičio muziejus Tolminkiemyje – didelė darbų dalis ten jau yra atlikta.

Dviejų svarbių kultūros paveldo objektų sutvarkymas kaimyninėse šalyse leis padidinti turistų srautus, sustiprins tarpusavio bendradarbiavimą, leis krašto bendruomenėms labiau pajusti sutvarkytų kultūros paveldo objektų teikiamą naudą vietos bendruomenėms.

 

 

www.nemunas.info informacija

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.