2019 05 22
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Parengti ir pateikti nauji projektai su Karaliaučiaus krašto partneriais
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

2019 m. balandžio 17 dieną baigėsi 2014–2020 metų Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus srities) bendradarbiavimo per sieną programos 2-asis kvietimas teikti projektų paraiškas.

2-ajam kvietimui projektų paraiškos galėjo būti teikiamos pagal šiuos teminius tikslus (TT) ir prioritetus:

1-asis TT: Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas. Prioritetas 1.1: Istorinio ir gamtos paveldo atkūrimas ir pritaikymas, kultūros, kultūrinių tinklų kūrimo ir turizmo plėtros skatinimas.

2-asis TT: Socialinės įtraukties skatinimas ir kova su skurdu. Prioritetas 2.1: Socialinės įtraukties skatinimas ir bendradarbiavimas bendradarbiavimo per sieną regione gerinant sveikatos priežiūros, socialines ir švietimo paslaugas bei vietos bendruomenės iniciatyvų rėmimas.

3-asis TT: Gero valdymo vietos savivaldos ir regionų lygmeniu stiprinimas. Prioritetas 3.1: Bendradarbiavimo tarp valdžios institucijų skatinimas ir vietos bendruomenių stiprinimas.

4-asis TT: Valstybinių sienų valdymo ir sienų apsaugos, mobilumo ir migracijos valdymo gerinimas. Prioritetas 4.1: Efektyvaus sienos kirtimo proceso užtikrinimas.

Iš viso kvietimo metu pateiktos 46 paraiškos, kurių bendra prašoma biudžetų suma siekia 30,17 milijono eurų. Projektų pasiūlymus pateikė 26 paramos gavėjai iš Lietuvos ir 20 – iš Karaliaučiaus srities. 13 paraiškų pateikta pagal 1-ąjį TT, 24 – pagal antrąjį teminį tikslą, 9 – pagal trečiąjį TT, 4 TT nesulaukė nė vienos paraiškos.

Viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras kartu su partneriais – Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, Įsruties (Černiachovsko) rajono biudžetine įstaiga „Progreso“ stadionas“ ir Gumbinės (Gusevo) rajono administracija pateikė projektą „Sportas ir jaunimo mainai stiprinant bendruomenes ir pasienio integraciją“, kurio biudžetas siekia daugiau kaip 1,1 milijono eurų.

Taip pat VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras parengė projektą „Bendradarbiavimo Lietuvos ir Rusijos Federacijos pasienio regione skatinimas gerinant sveikatos paslaugas“, kurio paramos gavėjai – viešoji įstaiga Marijampolės ligoninė kartu su Įsruties (Černiachovsko) rajonine ligonine. Šio projekto biudžetas siekia 1,1 milijono eurų.     

Programos parama kiekvienam finansuoti patvirtintam projektui sudarys 90 proc. visų tinkamų išlaidų. 10 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų turės prisidėti patys paramos gavėjai (projekto partneriai). Abejų projektų trukmė – iki 24 mėnesių.

 

Jungtinio techninio sekretoriato ir VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija
  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.