2020 12 04
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Šakiuose – dailininkų plenero Tolminkiemyje “K.Donelaičio paletė” darbų paroda
NAUJIENOS -> Kultūra
NAUJIENOS -> Turizmas

 

Lapkričio 3 dieną Šakių kultūros centro galerijoje atidaryta dailininkų plenero "K.Donelaičio paletė", pernai rugsėjo mėnesį vykusio Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) esančiame K.Donelaičio memorialiniame muziejuje paroda. Joje savo tapybos darbus pristato po aštuonis dailininkus iš Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities. Iš viso parodoje – 34 dailės darbai.

Lietuvai plenere atstovavo dailininkai iš Šakių, Vilkaviškio rajonų, Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių. Savo darbuose jie atskleidė rudenėjančio Tolminkiemio grožį, pavaizdavo ir patį poemos “Metai” autorių K.Donelaitį, jo aplinką bei talentus. Įdomius, išraiškingus darbus sukūrė ir aštuoni menininkai iš Karaliaučiaus krašto.

 

Šis pleneras ir jo darbų paroda surengti įgyvendinant Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projektą „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“. Pernai po plenero jame sukurti darbai buvo eksponuojami Tolminkiemyje, vėliau – Karaliaučiaus istorijos ir meno muziejuje, kurio filialas yra K.Donelaičio muziejus Tolminkiemyje.

Projekto naujoji koordinatorė Šakiuose Aušra Slidziauskienė plačiau pristatė projekto veiklas, papasakojo, kokie darbai šiame projekte numatyti rekosntruojant Kidulių dvaro rūmų Šakių rajone svirną ir pritaikant jį visuomenės reikmėms. Naująją parodą pristatė buvusi ilgametė Šakių savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja ir šio projekto koordinatorė Aurelija Papievienė. Ji papasakojo apie tai, kokie darbai ir veiklos projekte buvo numatyti, kas jau padaryta, kaip buvo ruošiamasi dailės plenerui.

Projekto iniciatoriaus ir partnerio – viešosios įstaigos Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius papasakojo, kaip kilo ir buvo brandinama šio projekto idėja, kiek buvo įdėta pastangų projekto parengimui ir finansavimo gavimui. Jis pabrėžė, kad koronavirusas gerokai pakoregavo projekto įgyvendinimą, tad ir ši paroda, kurią planuota atidaryti Šakiuose dar kovo mėnesį, pristatoma tik dabar. Direktorius džiaugėsi, kad parodą pavyko surengti ir tuo pačiu dar kartą prisiminti K.Donelaičio ir Tolminkiemio paveldą, jų artumą šiandien paveikslų meno kalba. G.Skamaročius priminė Lietuvos naujojo ambasadoriaus Rusijos Fereracijoje Eitvydo Bajarūno žodžius, jog K.Donelaičio kultūra ir šis projektas dabar yra ta grandis, kuri jungia dvi kaimynines šalis ir jų kūrybingus žmones.

Renginio dalyvius sveikino Šakių rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas. Jis pasidžiaugė, kad tokia įspūdinga paroda atkeliavo į Šakius, kad plenere puikius darbus sukūrė šio krašto dailininkai Audronė Vorevičienė, Birutė Jakštienė, Lolita Rūgytė ir Jonas Daniliauskas.

Parodos atidaryme dalyvavę dailininkai A.Vorevičienė, J.Daniliauskas, L.Rūgytė pasidalino savo įspūdžiais ir pastebėjimais iš pernai vykusio plenero Tolminkiemyje, sakė, kad jiems tai buvusi labai įdomi ir vertinga patirtis bei galimybė kurti ypatingoje vietoje, taip pat pabendrauti su kaimyninės šalies dailininkais. 

Parodos atidarymą nuotoliniu būdu stebėjo ir projekto partneriai – Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus darbuotojai. Parodą iki visuotinio karantino dar suspėjo pamatyti nemažai žmonių, į ją savo mokinius buvo atsivedę Šakių dailės mokytojai. Planuojama, kad gruodžio mėnesį “K.Donelaičio paletė”  atkeliaus ir į Marijampolės kultūros centrą. 

 

www.nemunas.info informacija

    

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.