2020 12 04
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Pradedamas įgyvendinti naujas laivininkystės projektas
NAUJIENOS -> Turizmas

Projektą „Kaimynines šalis jungiančio bendro vandens kelio vystymas tvariam turizmui ir bendradarbiavimui“ pradėjo įgyvendinti viešoji įstaiga  Nemuno euroregiono Marijampolės biuras, Lenkijos draugija „Euroregionas Nemunas“ ir Valstybės įstaiga Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija. Jį dalinai finansuoja Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programa ir partneriai.

Pagrindinis šio projekto tikslas - sukurti vandens kelią (trasą), jungiantį Lietuvą ir Lenkiją Augustavo kanale ir Nemuno upėje, siekiant skatinti saugesnį turizmą ir populiarinti tvarius gamtos bei kultūros paveldo objektus, didinti turizmo srautus ir ilgesnį turistų buvimą pasienio regione bei paspartinti turizmo po pandemijos atsigavimą.

 

Tai pasiekti numatyta įgyvendinant keletą pagrindinių veiklų:

1. Stiprinti turizmo sektoriaus teorinius ir praktinius valdymo bei pirmosios pagalbos įgūdžius (1 startinis susitikimas - 30 dalyvių; 16 grupinių mokymų norintiems pradėti / plėtoti vandens turizmą ar jame dirbti - 240 dalyvių; 2 laivavedžių kursai - 40 dalyvių; 1 pažintinė reklaminė kelionė nuo Augustavo iki Birštono (kanalu ir upe) - 40 + 20 dalyvių);

2. Gerinti vandens kelių maršruto aplinkos žinomumą, saugumą ir patrauklumą (parengti 1 elektroninį navigacijos žemėlapį, 1 integruotą interneto svetainių sistemą su 1 elektroniniu leidiniu ir 1 žemėlapiu, įsigyti 2 įrangos vienetus upės dugno ir jo pokyčių stebėjimui).

Siekiant, kad regione būtų didesnės keliautojų grupės ir srautai bei būtų daugiau galinčių aptarnauti turizmo įmonių, planuojama padidinti asmenų, turinčių laivo kapitono pažymėjimus, skaičių, nes verslo įmonės turės galimybę saugiai investuoti į naujų laivų ar laivelių pirkimą bei galimybę įdarbinti šiuos laivavedžius arba tuo atveju, jei žmonės patys, gavę laivo kapitono pažymėjimus, pirks ar nuomos laivelius ir išplės savo individualią veiklą bei pajamų šaltinius.

Projekto vykdymo metu bus įgyvendinamos projekto valdymo, informavimo, viešinimo ir užbaigimo veiklos. Bus sukurta ir išplatinta reklaminė medžiaga su informacija apie projektą ir programą, išspausdinti 6 straipsniai regioninėje spaudoje (4 – Lietuvos ir 2 -Lenkijos), parengti 4 elektroniniai naujienlaiškiai, 1 vaizdo filmas ir 1 jo anonsas, 10 mini filmų, 1 žemėlapis (3000 vienetų), 1 integruota svetainių sistema su pridėtu 1 elektroniniu gidu (su elektroniniu navigacijos žemėlapiu), 1 socialinio tinklo profilis, pagaminta reklaminių (viešinimo) 200 neperšlampamų maišelių, 200 lietpalčių ir kepurėlių rinkinių, 500 apsauginių veido kaukių - respiratorių, kurie bus paskirstyti projekto renginių dalyviams ir pasienio lankytojams.

Projektas skatins ilgalaikį tarpvalstybinį vandens ir susijusio turizmo sektorių bendradarbiavimą, ilgesnį ir saugesnį turistų buvimą ir didesnio kiekio lėšų palikimą apgyvendinimui bei kitoms paslaugoms regione.

Projekto įgyvendinimo trukmė - 15 mėnesių. Bendra projekto vertė – 190 354,95 euro, iš jų paramos suma – 161 801, 69 euro.

 

www.nemunas.info informacija

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.