2019 05 23
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perduos naują mokyklinį autobusą Pelesos mokyklai
NAUJIENOS -> Švietimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiais mokslo metais neatlygintinai perduos naują mokyklinį 19 vietų autobusą „VW Crafter“ Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai lietuvių mokomąja kalba. Tokį nutarimą šiandien patvirtino Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Pelesos vidurinėje mokykloje mokosi 111 lietuvių mokinių, jų skaičius ateinančiais mokslo metais nemažės. 87 vaikus mokyklai reikia atsivežti iš 19 gyvenviečių. Vaikams į mokyklą tenka vykti 5 kilometrus ir daugiau. Kiekvieną dieną mokyklos autobusas mokinius vežioja trimis skirtingais maršrutais, daromi net 6 reisai. Nors mokyklai prieš keletą metų Lietuva jau yra perdavusi vieną geltonąjį autobusiuką, padėtį apsunkina dar ir tai, kad regione, kuriame veikia mokykla, nėra išplėtotos viešojo transporto kryptys.

 

Antrasis autobusas, kurį dovanoja Lietuva, sudarys sąlygas mokiniams saugiau pasiekti mokyklą, sutrumpins kelionės į mokyklą ir iš jos trukmę. 

Mokyklinis autobusas perduodamas remiantis Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu. Remdamasi šiais įstatymais, Lietuva gali neatlygintinai perduoti tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių institucijų, viešųjų juridinių asmenų nuosavybėn turtą, skirtą vystomojo bendradarbiavimo veiklai vykdyti.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.